Sizlere avantajlarınızı    anlatıyoruz;

Polyester Nedir?
Polyester, ester işlevsel grup içeren polimerlerin bir kategorisidir. Özel bir malzeme olup polietilen tereftalat ile ilgilidir. Doğada mevcut olan bitki ve böcek gibi canlıların, kimyasalların geniş bir ailesi olarak tanımlanmaktadır.


Doğal olanlar 1830’lu yıllardan bu yan bilinse de ilk sentetik polyester, 1. Dünya Savaşı senelerinde kullanılmıştır. Malzemenin günümüzde kullanım gördüğü farklı alanlar yer almaktadır. Havuz panelleri de bunlardan bir tanesidir.

Polyester Havuz Avantajları Neler?
Yaşam alanınızda havuzun daha iyi görünmesini istiyorsanız, polyester havuz modelleri size en iyi çözümleri sunar. Genel anlamda bu sistemlerin avantajları aşağıda olduğu gibi özetlenebilir;

 

1-Su geçirmezlik: Polyester suya dayanıklıdır. Bu nedenle verimli bir kullanım sunar.


2-Pratiklik: Polyester havuz, kısa bir süre içerisinde tamamlanabilir. Böylece hemen uygulama 
imkanı teklif eder. 


3- Dayanıklılık: Kaliteli malzemeler seçilirse, polyester birinci sınıf bir koruma sağlar.


4-Model: Polyester malzemelere kolay bir şekilde şekil verilebilir. Bu nedenle havuz modeli ne olursa olsun, köşeler dahil problemsiz bir şekilde kullanılabilir. 


5-Atmosfer: Polyester modeller, havuzlara farklı ve yeni bir atmosfer kazandırır. 
Polyester havuz modelleri bu bakımdan pek çok avantaja sahiptir. Bunların üretimi müşterilere özel bir şekilde yapılmaktadır. İlgili havuzun ölçüleri alındıktan sonra buna özel bir şekilde imal edilir. 

Firmamız, profesyonel ekipleri ile zamanı verimli bir şekilde değerlendirilmektedir. Böylece kısa süre içerisinde başarılı sonuçlar teklif etmektedir. Başından sonuna kadar tüm süreci verimli bir şekilde planlamaktadır. Bizimle iletişime geçin.

 

%100 SIZDIRMAZLIK

Polyester havuzlar mono blok olup tek parça halinde gelmektedir ve kesin sızdırmazlık sağlamaktadır. İşte bu üstün özellikleri sayesinde; Avrupa ’da ve ABD ‘ de Polyester havuz sistemleri çok fazla tercih edilmektedir.

 

Polyester çağımızın malzemesidir. Çeliğe karşı 4 kat çekme dayanımına sahiptir. Tüm deniz araçlarında bu malzeme kullanılmaktadır. Havuz filtrasyonunda kullanılan filtrelerin neredeyse tamamı bu malzemeden yapılmaktadır.

 

Polyester Yüzme havuzları mono blok olduğundan %100 sızdırmazlık sağlar.
 

Polyester Yüzme havuzları ısı değişimine (+90 /-40) ve UV ışınlarına dayanıklıdır.

 

Beton havuzlarındaki gibi derz arası yoktur, iç yüzeyleri pürüzsüz olduğundan kolaylıkla temizlenir.

 

Polyester Havuzların yüzey malzemesi, yosunlaşmaya, korozyona ve havuz kimyasallarına dayanıklıdır.

 

İstenildiği zaman aksesuar ilavesi yapılabilir. Polyester Yüzme havuzları tek parça olduğundan, Betonarme havuzların ek yerlerindeki kirlilik birikmesi, su kaçırma riski ve çirkin görüntü polyester havuzlarında yoktur.